Ім'я загиблого в Україні героя отримало вино в Ізраїлі

Молоді ізраїльтяни досі відчувають біль втрати українського товариша, з яким разом створювали сіоністський проект — органічну ферму біля підніжжя гори Кармель. На згадку про друга, який героїчно загинув під час відбиття російської агресії проти України, вони назвали нове вино, зроблене з посаджених ним виноградників.

Костянтин Мрочко працював в Ізраїлі

Танкіст, будівельник, майстер із золотими руками, який знає і любить природу і сільське господарство, захоплюється і веде інших, жартівник і винахідник з добрим і щедрим серцем.

Вимовляючи його українське ім'я, ізраїльські друзі відчувають ком в горлі. Усміхаються, згадуючи його, і опускають очі, приховуючи не минаючий біль у серці від втрати вірного товариша.

Коли у Костя закінчилася віза для перебування в Ізраїлі, він повернувся в Україну в серпні 2021 року.

«Йому було зрозуміло, що він залишатиметься захищати Україну. А нам було ясно, що якби він і залишився в Ізраїлі, він все одно полетів би воювати за свою країну у 2022 році», — говорить один з його друзів.

Ізраїльські друзі з ферми «Лев Адам», де працював Костянтин, зібрали влітку та восени 2022 року врожай червоного та білого винограду — за лічені місяці після загибелі Кості Мрочка при обороні Києва від путінської агресії у березні 2022 року.

Ці друзі вирішили поєднати червоне та біло вино, — так само, як Костя символічно поєднував Україну та Ізраїль, українське та єврейське.

Так з'явилося нове рожеве вино «Костя» урожаю 2022 року. Друзі з «Лев Адам» зробили обмежений тираж — всього 650 пляшок, причому кожна пляшка має власний номер. На кожній вміщена розповідь про Костю, його прекрасні людські якості та про його героїзм.

За матеріалами Шимона Брімана в UJE.

Комментарии запрещены.