Єврейські організації закликають владу посприяти у створенні Музею Голокосту в Бабиному Яру

Єврейські організації України звернулись із закликом до керівництва країни посприяти у питанні відкриття Музею Голокосту в Бабиному Яру в Києві до 75-річниці трагедії.
Про це сказав під час круглого столу на тему: «Бабин Яр: трагедія, пам'ять, попередження» в Укрінформі президент Єврейського Форуму України Аркадій Монастирський.
«Музей Бабиного Яру має з'явитись у Києві до 75-ї річниці трагедії. З початку розстрілів минуло 74 роки, але досі в Києві не існує музею, який би нагадував людям про цю жахливу трагедію», — сказав Монастирський і звернувся у цьому зв'язку  до керівництва держави посприяти у питанні відкриття музею. 
Він зазначив, що сьогодні в Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам'ятників, створено Національний історико-меморіальний заповідник, в якого немає огорожі, свого приміщення на території заповідника, відеокамер. Через це Бабин Яр не залишають без уваги вандали. Так, у вересні на Менорі (золотий семистовбурний світильник. — Ред.)з'явилася свастика, а напередодні Нового єврейського року в ніч на 13 вересня невідомі за допомогою автомобільних шин пам'ятник підпалили. «Це не тільки приниження єврейського народу, це приниження для всієї країни та влади», — наголосив Монастирський.
У свою чергу  директор Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр Борис Глазунов зауважив, що вже розроблений генеральний план облаштування території,  є передпроектні пропозиції щодо Меморіального музею,  розроблений проект Алеї праведників, яку за рік можна збудувати. «Це люди (праведники. — Ред.), які, ризикуючи своїм життям і життям рідних, рятували євреїв від знищення. Вони заслуговують на пам'ять», — підкреслив Глазунов.  Він зауважив, що все це реально зробити до 75-ї річниці трагедії. Він також підкреслив, що територію заповідника необхідно огородити для того, щоб акти вандалізму не повторювались.
                                                    Прес-служба  Національного інформаційного  агентства  "Укрінформ "

Комментарии запрещены.