Національності України — як фактор консолідації єдиної держави

Як повідомляє Єврейський фонд України, Круглий Стіл, присвячений досягненням і проблемам етносів Львівщини, а також святковий Концерт для бійців АТО  відбувся 17 жовтня з нагоди Дня Захисника України у Львові.

Захід було організовано Асамблеєю Національності України за сприянням львівських громадських діячів.

Основними завданнями Круглого Столу було : допомогти учасникам усвідомити особливості реалізації етнополітики в умовах полікультурної держави, розробити алгоритми роботи з питання формування державної політики мультикультуралізму, ознайомитися із питаннями міжетнічних відносин на Львівщині та розробити шляхи вирішення через доведення думки спільноти до вищих керівних органів держави.

У роботі круглого столу взяли участь і виступили: головний спеціаліст департаменту культури національностей та релігій ЛОДА — Отчич Віра, Заступник начальника управління культури ЛМР — Михайло Мороз , Голова Асамблеї Національностей України Ровшан Тагієв, Перший заступник Голови Асамблеї, Президент Єврейського Форуму України – Аркадій Монастирський, Уповноважений представник Асамблеї національностей у західних регіонах — Наталія Дутко-Мамедова, Анастасія Думчак — представник Асамблеї національностей у м.Львов, Леговіч Еміль — товариство польської культури Львівщини, Шенгерр Віктор — львівське обласне німецьке товариство «Дойчес Гайм», Нарушевічус Вітаутас — Львівське товариство литовців «Медейна»,  Бойцар Ориста — Західно-Українське грецьке національно-культурне товариство ім.К.Корніактоса, Дейнека Людмила — товариство «Чеська беседа у Львові», Штимпл Андрій — товариство культури львівських угорців, Гіваргізов Анатолій — Львівська обласна громадська організація ассірійців, Козак Тамара — білоруська община Львівської області , Мамедов Теймур — Об"єднаний Конгрес азербайджанців України у Львівській області, Майсурадзе Георгій і Сурмава Тарієль — грузинська громада «Арагві», Лютіков Олег — Львівське обл. російське товариство ім О.С. Пушкіна, Кочарян Микола — Львіська обласна вірменська община «Ахпюр», Кашаєв Хамзя — Культурно- просвітницьке товариство татарів «Туган Ил», Шерман Михайло — міжнародний центр «Голокост» ім. доктора О. Шварца, Мірський Рудольф — регіональний центр «Голокост», Грицай-Маланіч Евеліна — товариство польських лікарів Львівщини, Швецова Тетяна — асоціація культури і освіти «Русский дом»,   Гуршал Беата — німецька молодіжна організація «Дойче Югент»,  Зальф-Курятнікова Лія — німецький «Сеньйор клуб», Даккурі Алан — Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада, представники ЗМІ, журналісти та багато інших.

У своєму зверненні Ровшан Тагієв закликав усіх учасників до консолідації та об’єднання зусиль задля досягнення спільної мети : побудувати справжнє громадянське суспільство та правову державу із демократичними цінностями, правами та свободами.

Основню проблемою, про яку наголошувала більшість лідерів нац. общин, була  відсутність Будинку Національностей, тобто приміщення де могли б проходити фестивалі, конференції і конгреси, концерти і виставки, працювали б дитячі студії, гуртки та багато іншого.

 

На сьогодні ситуація така, що кожна національна община залишається сам на сам із питанням приміщення, і багато хто не може собі дозволити аренду по причині високої вартості.

 

Для вирішення цієї проблеми Головою Асамблеї — Ровшаном Тагієвим було запропоновано обговорити можливість залучення пайової частки кожного приватного будівництва міста до накопичення коштів і вирішення питання Дому Національностей Львівщини.

Нажаль, за 24 роки незалежності України це джерело доходу місцевої влади так і не було скероване на вирішення проблеми приміщення для нац. общин, тому було вирішено звернутися письмово до мера Львова із пропозицією внести у план роботи на наступний рік питання надання все ж таки такого приміщення.

В ході обговорення також було озвучено пропозицію щодо звернення до Уряду України з питання соціальної, моральної та матеріальної підтримки літніх людей, як це робиться у європейських країнах. Адже люди похилого віку – самий незахищений прошарок населення України.

Актуальним питанням ісламської громади регіону є виділення території для мусульманського кладовища, оскілько такого на даний момент не існує в принципі.

Наголошувалося також на глобальній проблемі українського сьогодення – коррупції. Усі присутні зазначали її вкрай руйнівний вплив на побудову громадянського суспільства.

Звернуто увагу на необхідність оптимізації штатного розкладу  департаменту культури національностей та релігій ЛОДА, оскільки відсутність достатньої кількості працівників та роспилення їх повноважень не тільки на сферу національності та релігій, а ще й на фінансову галузь, негативно відбиваються на виконанні функіоналу допомоги нац. общинам.

Після завершення Круглого Столу за підтримки Асамблеї національностей України, Благодійного фонду «Мистецький храм» і благодійників Володимира Думчака і Давуда Муслумова в будинку культури клінічного медичного центру Західного регіону відбувся благодійний концерт присвячений Дню захисника України. У концерті взяли участь народні та заслужені артисти України : Степан Гіга, Гурбан Аббасов, Ярослав Борута, Квітослава Гіга, артисти Сергій Котовський, Світалана Весна, гурт «Леля», а також маленькі вихованці Львівського дитячого будинку для дітей сиріт №1. Концерт пройшов під назвою «Захистимо Україну піснею».

Це наша маленька подяка нашим героям, нашим захисникам за їх мужність, за їх жертовність, їх благородство і мирне небо над нашими головами. Ми щиро віримо в те, що завдяки нашим героям і таким свідомим людям настане день і в Україні не прозвучить жоден постріл, не прольється жодна крапля крові і Україна зможе довести всьому світові, що вона сильна, незалежна, суверенна демократична держава.

За підсумками роботи Круглого Столу в Адміністрацію Президента, Верховну Раду і Кабінет Міністрів України надіслано пропозиції та рекомендації з актуальних питань етнонаціональної політики України.

Комментарии запрещены.