Щорічний фестиваль «Етнохутір» відбудеться у п'ятницю, 23 червня, у тель-авівському клубі «B-side». Окрім представників української діаспори та їхніх друзів-ізраїльтян, у ньому цього разу братимуть участь волонтери українських організацій, представники української системи освіти та українські артисти.
«Етнохутір» вперше було проведено в Ізраїлі 9 років тому, у 2014 році, коли Росія окупувала Кримський півострів та розпочала військову агресію на сході України. Цей фестиваль став головною культурною подією для вихідців з України, а також привернув до себе увагу місцевого населення, яке вперше почало усвідомлювати різницю між вихідцями з України та Росії. З 2014 року «Етнохутір» проводився щорічно, винятком стали лише два роки пандемії Covid-19, коли введені державою обмеження не дозволяли влаштовувати масові зібрання.
2022 року «Етнохутір» відвідала рекордна кількість учасників – близько 4 тисяч осіб. Повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ стало поштовхом до зростання міжнародної підтримки, зокрема й ізраїльському суспільстві. Цього року організатори розраховують, що гостей знову буде багато, і навіть обрали для проведення заходу місце з більшою місткістю, ніж раніше.
«Українські артисти виступатимуть в Ізраїлі без гонорарів, вони живуть разом із волонтерами та допомагають у підготовці фестивалю. Цього року до фестивалю приїхав відомий український письменник Василь Махно, депутат міськради Києва Зоя Ярош, представники міністерства освіти України. Серед виступаючих також голова місії UNHCR в Ізраїлі, посол України Євген Корнійчук, представники дипломатичного корпусу європейських країн. Фестиваль стає міжнародним, і ми дуже раді цьому», — сказала Ганна Жарова, співзасновник організації «Ізраїльські друзі України».
«Фестиваль благодійний, всі збори будуть направлені на закупівлю матеріалів, які рятують життя в Україні», — сказав директор «Етнохутора» В'ячеслав Фельдман.
Фото з фейсбук-сторінки