Матвій Вайсберг намалював вже знаного українцям «Янгола ЗСУ»...
Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені поруч із спорткомплексом «Авангард», неподалік якого вдарила російська ракета у перші дні повномасштабного вторгнення, вбивши декількох мирних киян та потривоживши місце останнього спочинку тисяч жертв у Бабиному Яру.
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який оглянув мурал, сказав, що це своєрідний маркер для Бабиного Яру. А також порадив киянам оглянути міжнародну виставку «Exodus: Шлях з небуття», яка розміщена в «Авангарді».
Цей проєкт об’єднав роботи видатного українського художника Матвія Вайсберга «Тонка червона лінія», литовського митця Даумантаса Тодесаса «Мандри Мойсея» та інших художників.
«Єврейська та українська історії тут переплітаються в нерозривну мозаїку. І все це оточує гіркий запах гару, що ще досі наповнює простір залу „Авангард“. Це місце дарує нам можливість усвідомити, що мистецтво вміє перетворити війну на жагу до життя, а також донести до наших сердець філософську сутність того, що означає війна, смерть та прагнення до життя», — зазначив Олександр Ткаченко.
Виставка «Exodus: Шлях з небуття» відкрилася ще 14 травня, у День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Кураторка проєктку, керівниця НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова тоді підкреслювала, що прагне, аби українці приходили в Бабин Яр не тільки двічі на рік для вшанування пам’яті загиблих, а щоб він став місцем для роздумів та пошуку відповідей на питання сьогодення.
До слова, у столиці показують твори грузинських митців, присвячені Україні та Києву.